کتاب الیزابت گم شده است

اثر اما هیلی از انتشارات آموت - مترجم: شبنم سعادت-داستان تریلر

در این رمان ابتدایی پر سر و صدا - یک رمز و راز روانشناسی پیشرفته که مدیتیشن صادقانه و دلنشینانه برای حافظه، هویت و پیری است، یک زن سالخورده به زوال عقل مبتلا می شود و تلاش ناامید کننده برای پیدا کردن بهترین دوستی که به اعتقاد او ناپدید شده است و جستجوی او برای حقیقت دهها سال به عقب بازگشته و عواقب ناگهانی را تجربه می کنند. ماد، مادربزرگ سالخوردگی، به آرامی حافظه اش را از دست می دهد - و در زندگی روزمره اش می گیرد. با این حال، او فراموش نمی کند بهترین دوست او الیزابت، که او قانع است از دست رفته و در خطر وحشتناک است. اما هیچ کس به ماد نمی گوید - نه دختر ناامید او، هلن، نه حامیانش، نه پلیس، و به خصوص الیزابت، پسر پیتر، پیتر. ماد با یادداشت های دست نوشته ای که برای خود برگزید و احساس غرورآمیزی که الیزابت نیاز به کمک او دارد، ماند تصمیم می گیرد تا حقیقت را کشف کند و دوست عزیزش را نجات دهد.


خرید کتاب الیزابت گم شده است
جستجوی کتاب الیزابت گم شده است در گودریدز

معرفی کتاب الیزابت گم شده است از نگاه کاربران
اگر شما همیشه می خواستید فردی را که مبتلا به زوال عقل و یا بیماری آلزایمر است درک کنید، این رمان برای شماست. من شگفت زده می شوم که چگونه اما هیللی در ذهن زنان مبتلا به زوال عقل کامل قرار گرفت. Healey ماد را به عنوان راوی این رمان می نویسد. خواننده از طریق مودت می خواهد بداند چگونه افراد مبتلا به زوال عقل می توانند جهان را درک کنند. توانایی خیره کننده Healey به عنوان یک نویسنده اجازه می دهد خواننده را به درک خشم و سردرگمی بیماران دمانس. آنچه که جهان به عنوان رفتار نامناسب در معصومیت می بیند، واقعا قابل توجیه است، اگر کسی بتواند در داخل سر شخص دمانس قرار بگیرد. شخصیت Maud با چنین حساسیتی و محبت نوشته شده است، که خواننده به سختی تحت فشار قرار می گیرد که در برخورد های آینده با افراد مبتلا به زوال عقل کمک زیادی نداشته باشد. این قدرت رمان است. هیلی یک رمز و راز دارد که ثانویه به قدرت رمان است. بهترین دوست Maudâ € ™ ثانیه، الیزابت است گم شده است. هیچ کس در زندگی مادرش به نیازش برای جداسازی الیزابت پاسخ نمی دهد. ماد همچنان با تلاش برای یافتن الیزابت ناامید شده است. مشکل مضطربانه حافظه اوست. او یادداشت های لازم برای یادآوری از دستور کار روزانه خود را دارد. در مورد Maudâ € ™ ثانیه، یادداشت های خود را تبدیل به مکرر و لازم برای بیش از دستور کار است. او باید به یاد نداشته باشد که ناهار بخورد چون قبلا ناهار خورد و وقتی خورد، فراموش می کند. او باید به یاد نیاورد که از اجاق گاز استفاده کند. این غم انگیز، ضعف ذهنی او است. در حالی که او در تلاش برای پیدا کردن الیزابت است، حافظه او در مورد خواهرش سوکی که در سال 1946 از دست رفت گریخت. هیلی نشان می دهد که چگونه خاطرات سالمندان را گیج می کند، که باعث می شود آنها در گذشته زندگی کنند. اگرچه این رمان به عنوان یک رمز و راز صورت می گیرد، من متوجه شدم آن را به عنوان خوانده شده شگفت انگیز در کاهش ذهن است. چگونه این رمان نویس جوان موفق به ایجاد این شخصیت قابل توجه شگفت انگیز است. من به شدت آن را توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
ماد هشتاد و دو ساله در مراحل اولیه زوال عقل، که در آن از دست دادن حافظه، یک رخداد آشنا بود. اما اکران مستمر او «الیزابت» از دست رفته است و دخترش هلن همراه با مراقبینش را در دست داشت. هیچ کس نمی تواند Maud را باور کند - بنابراین در حالت اشتباه او ذهن او تصمیم گرفت که آن را باید به او برای پیدا کردن دوست خود. همچنین موضوعی در ذهن او از خواهرش سوکی بود که هم ناپدید شده بود - اما ناپدید شدن Sukey از چند سال قبل، درست بعد از WW2 رخ داد. مود بر این باور بود که او بیشتر و بیشتر بر روی یادداشت های کوچکش تکیه می کند - او آنها را می نویسد، آنها را در جیب خود و یا روی نیمکت پاپ می کند؛ پس از آن در پیدا کردن آنها بعدا به احتمال زیاد قادر به یادآوری آنچه در مورد آنها بود. او در حالی که به مغازه گوشه نگاه میکرد، به این معنی بود که در حال گذراندن راهروهایی بود که او فراموش کرده بود چرا به خرید نیاز داشت، بنابراین می توانست قوطی های هلو را خریداری کند. هلن در حالی که هلو ها را در بستر مادرش کشف کرد، ناامید شد. همانطور که ماد سفر خود را انجام داد و به تنهایی به خانه ی دوستی اش \"الیزابت\" - او می دانست که او از دست رفته، چرا کسی به او گوش نمی دهد؟ او برای غلبه بر احساسات سردرگمی خود تلاش کرد؛ تنها فکر بنیادی در ذهن او این بود که الیزابت نیاز به کمک او داشت. اما خانه خالی بود؛ الیزابت هیچ جایی ندیده شد ... این کتاب را کشف کرد که مبارزه برای خواندن سردرگمی و ناامیدی است که ماد رنج میبرد و رفتار ظاهرا خشن از دختر و مراقبتش به ترس و وسواس مادو - احساس ناامیدی توسط ناتوانی خود را برای دیدن که Maud نیاز به قرار دادن در مراقبت. او نباید ترک شود که در خیابان ها سرگردان باشد ... من فکر می کنم این واقعیت که والدین من از این بیماری مضر رنج کشیدند، یکی از دلایلی بود. یک داستان غم انگیز و دلهره آور. با تشکر از NetGalley و ناشر برای کپی من برای خواندن و بررسی.

مشاهده لینک اصلی
ماد یک بانوی شیرین با زوال عقل است که نمی تواند به یاد داشته باشید که او آخرین بار از الیزابت خود دیدن کرد یا از او شنید. او نمیتواند بیشتر از هر چیز را از یک دقیقه به بعد یاد بگیرد. با این که به عنوان یک جریان آگاهی از Mauds POV نوشته شده است، بی وقفه در مورد چیزهایی که بیش از هر زمان دیگری تعجب برانگیز است (Id حدس زدن عبارت @ Elizabeth missing @ حداقل 100 بار تكرار شد) شروع كرد كه به عنوان آزار دهنده اما درخشان عمل می كرد. تحریک پذیری درخشان و یا درخشان آزار دهنده است. انتخابت را انتخاب کن اما نبوغ آن به زودی آشکارتر شد و ناراحتی کمتر شد. برای من بسیار واقع گرایانه بود، زیرا من سهم من از زنان پیر را که دقیقا همانطور که مود عمل می کرد و دقیق می دانستم، شناخته ام. او در حال حاضر از الیزابت با اندیشه های ناپدید شدن خواهرش Sukeys 70 سال پیش (در پست بعد از جنگ جهانی دوم انگلستان- یک دوره جالبی جالب است.) این به ما نه یک رمز اسرارآمیز تبدیل می شود، و من واقعا در وب خود فرو ریختم. صدا بسیار عالی بود.

مشاهده لینک اصلی
قبل از شنیدن سخنرانی امی هیلی در مورد اولین رمان او، این را در جشنواره ی عروسی خریدم. ماد بسیار فراموش شده است و به خرید قلع از تکه های هلو می پردازد، هرچند که در کمد او بارها بارگیری می کند. او همچنین فراموش می کند که او قبلا خورده است یا آنچه که او می گوید تا نیمه راه از جمله جمله است. هرچند او روزها را فراموش می کند، او گذشته را به یاد می آورد و می داند دوستش الیزابت از دست رفته است. من این کتاب را جذاب و عجیب و غریب قانع کننده ای یافتم. ماد آلزایمر دارد و در نتیجه او یک راوی بی اعتمادی است که داستان را از طریق جریان آگاهی به داستان می اندازد. پویایی بین او و دخترش هلن خیلی تند است و به تاریکی رمان افزوده است. اگر چه این یک موضوع سنگین است Healey موفق به ایجاد بخش های رمان بسیار خنده دار با تبدیل فراموش کردن Mauds به یک حادثه خنده دار. به علاوه رمز و راز کنونی جایی که دوستش الیزابت دارد، تا سال 1946، هنگامی که Mojs خواهر Suki از دست رفته بود، وجود دارد. من فکر کردم که دو اسرار خوب در کنار یکدیگر کار می کردند و قسمت های 1946 به راحتی خواندند چون ماد به خاطر آن زمان ها را به روشنی یادآوری کرد که در مقایسه با امروزه که آلزایمر او مدام مداخله می کند، به یاد می آورد. من تمام شخصیت ها را دوست داشتم و به ویژه علاقه ای به تفاوت بین رابطه Mauds با دختر و نوه او داشتم. دختر او هلن با مراقبت از مود و اغلب او را فریاد می زند زمانی که او چیزی را فراموش می کند. نوه او از سوی دیگر می یابد مادر بزرگ خود را سرگرم کننده و لذت بردن از فراموش کردن او باد مادرش بالا. اولین درخشان که به خوبی نوشته شده است و کاملا منحصر به فرد است. باید بخوانید اگر میخواهید بدانید که آلزایمر چه احساسی دارد، اما به راحتی قابل خواندن نیست چون موضوع افسرده است. کتاب باارزش اگر با آن کنار بیایید.

مشاهده لینک اصلی
این فرضیه درخشان بود ... ماد، یک زن سالخورده با زوال قابل توجهی (به عنوان یک راوی غیرقابل اعتماد) در مورد روزهایش فراموش می کند همه چیز را از این واقعیت که او قبلا خورده یا خود را چند فنجان چای ریخته است، در نهایت دخترش ، چرا او در یک اتوبوس است، جایی که او زندگی می کند، که او مچ دستش را برداشته است. مود چیزهایی را که در میانه جمله است را فراموش می کند، با این حال مدیریت می کند که با دوران کودکی خود هماهنگ باشد. نه تنها بهترین دوستش الیزابت از دست رفته است، اما او در نهایت ناپدید شدن خواهر محبوبش Sukey در سال 1946 را تحمل کرده است و بنابراین این دو ناپدید شدن مهمترین داستان است. این داستان قانع کننده است و به خوبی بیان شده است. نوشتن بسیار خوب است. مود سوئیچ ها از امروز تا سال 1946 گاهی بیش از یک بار در صفحه است و با این حال قابل خواندن و آسان است که به دنبال آن می روید. از دست دادن حافظه مادار، دلهره آور است، اما او شخصیت بزرگی است و به اندازه کافی در روایتی روشن از گذشته اش برای خواننده به چشم می خورد تا او را به عنوان یک فرد واقعی در نظر بگیرد، نه یک پوسته ای که او یک بار بوده است. مبارزات او در زندگی و با حافظه ناکام او، پاکت نامه یادداشت های او، اصرار او که الیزابت از دست رفته است، عدم تمایل او به ترک خاطرات خود را از خواهر خود ... این همه کاراکتر برای آن که قلب شما آسیب می رساند. شخصیت های دختر و نوه او نیز بسیار پیشرفته و واقعی بودند. من نمی توانم پایان دادن به دور، اما من واقعا نمی توان گفت که به اندازه کافی در مورد یک نویسنده جوان درگیر این موضوع دشوار از زوال عقل و قاچاق آن را به چنین داستان قانع کننده است. گرد کردن تا 5 برای نوشتن با استعداد خود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب الیزابت گم شده است


 کتاب دیوار آتش
 کتاب چرا از ایوانز نخواستند
 کتاب به هیچ کس نگو
 کتاب تلفن همراه
 کتاب پلیس
 کتاب جنایات نامحسوس