کتاب دوازده نشانه

اثر لی چایلد از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: محمد عباس آبادی-داستان تریلر

ساعت دو بامداد است و جک ريچر، ارتشی سابق، در قطار متروی نيويورک سيتی نشسته است. کمی بعد، ظاهر و رفتار مشکوک يکی از پنج مسافر توجه او را جلب می‌کند: زنی که طبق آموخته‌های نظامی ريچر تقريباً همه‌ی نشانه‌های يک بمب‌گذار انتحاری را دارد. وقتی ريچر با پيشنهاد کمک به او نزديک می‌شود، زن تپانچه‌ای از کيفش درمی‌آورد و خودکشی می‌کند.
اين مرگ غيرعادی مداخله‌ی فوری پليس نيويورک را در پی دارد و پس از بازجويی از ريچر به‌عنوان شاهد عينی، تصميم می‌گيرند پرونده را بدون انجام تحقيقات ببندند. اما ريچر افکار ديگری در سر دارد. می‌خواهد بفهمد آن شب چه اتفاقی رخ داده و چرا آن‌همه سؤالِ بی‌جواب باقی مانده است و خودش دراين‌باره تحقيق می‌کند. پس‌ازآن مکرراً و اکيداً به او هشدار داده می‌شود که خودش را از اين پرونده کنار بکشد، ولی عذاب وجدان او به خاطر احتمال تحريک آن زن به خودکشی موجب می‌شود تا زمانی که اين معما را تا آخر پيگيری نکرده آرام و قرار نداشته باشد. طولی نمی‌کشد که او با رازهای بزرگی مواجه می‌شود که مأموران فدرال و عوامل القاعده برای جلوگيری از افشای آن‌ها حاضرند دست به کشتن بزنند...

دوازده نشانه، سيزدهمين کتاب از سری کتاب‌های جک ريچر اثر لی چايلد است که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده است. داستان اين کتاب برخلاف اکثر کتاب‌های ديگر مجموعه از زبان ريچر روايت می‌شود.


خرید کتاب دوازده نشانه
جستجوی کتاب دوازده نشانه در گودریدز

معرفی کتاب دوازده نشانه از نگاه کاربران
در ابتدا، جک سوار مترو نیویورک می شود و یک زن را که متوجه می شود یک بمب گذار انتحاری است. بعد از مدتی او با او مواجه می شود و او به طور غیر منتظره خودش را می کشد. جک سپس شروع به تلاش برای پیدا کردن چرا او انجام داد و البته یک شرکت بزرگ جنایی را باز می کند. خیلی هیجان انگیز.

مشاهده لینک اصلی
همه ما می دانیم که جک ریکر یک بی رحمانه روانپزشکی است که بدون سر و صدا در سراسر آمریکا کار می کند و با شکستن استخوان از درگیری های دوران کودکی است. در حالی که او از لحاظ اجتماعی منزوی است و از وابستگی ها اجتناب می کند، عادت عجیبی دارد که فورا خود را درگیر درگیری هایی که او را شامل نمی شود، ارائه می دهد و به این ترتیب فرصتی را برای اعمال خشونت بیش از حد به دشمنان تازه کشف شده خود ارائه می دهد. دیگر چه میخواهید؟ ما تمایل به نادیده گرفتن گسست های آشکار خود را به دلیل نوشتن بسیار خوب است، و دشمنان بسیار بد، پس از تمام داستان و داستان به خوبی انجام شده است. توطئه فوق العاده است، زیرا جک به آرامی، اما بدون در نظر گرفتن ماهیت شیطانی کار می کند و تصحیح می کند. مشکل این است که در آغاز داستان جک تعهدات خود را قبل از اینکه او بتواند بداند چه کسی بد است یا چه بد در قلب مردان لرزان است، تعهد می کند. در داستان، این خوب است پس از اینکه دیواس س س لیبره می داند که چگونه از آن بیرون می آید و به کدام اخلاق منجر می شود. در زندگی واقعی این کار ساده نیست و اشتباه می شود. فردا رفته، در سنت ريچر آمده است، اما عدم اطمينان را از آنچه که ترس را جريان مي کند وارد مي کند. جک در روز 11 سپتامبر، با پشت سر گذاشتن جنگ سرد، درگیر جنگ با هیچ پایه اخلاقی نیست. هیچ طرفی با عدالت هماهنگ نیست. در واقع فقدان اخلاقی اخلاقی است. این داستان شامل تهاجم شوروی به افغانستان و تلاش برای صادرات ایدئولوژی است که از نظر اخلاقی ورشکسته است. این به دنبال اقدام مخفی آمریکایی برای ویتنام است. بیست سال بعد دوباره ضربه می زند. از بین بردن اتحاد جماهیر شوروی و فرونشاندن زندگی در آمریکا. در نهایت ما با ناشناخته های خاصی از جمله آنچه که در کتاب ظاهرا در مورد آن بود، باقی مانده است. جک ممکن است یا ممکن است در سمت راست در این باشد، ما حدس می زنیم. یا بیشتر احتمال دارد که داستان در مورد چگونگی سمت راست در جامعه آسیب دیده و اخلاقی نباشد و به همین دلیل است که جک در سرما خاموش است. همیشه سرگرم کننده، ارزش خواندن و سوالاتی است که می پرسد.

مشاهده لینک اصلی
این اولین رمان ریچر بود که من خواندم، و بعد از خواندن آن، من مجبور شدم هر یک از آنها را بخوانم، بنابراین اکنون دستگیر شده ام. چرا ریکر را دوست دارم؟ به چند دلیل. اول، چرا که او به دنبال عدالت بدون توجه به آنچه، و جذاب است برای دیدن شخصیت در عمل است که به دنبال آن تمام راه به نتیجه گیری آن - که می تواند به برخی از مکان های بسیار غیر منتظره. دوم، چرا که تماشای رمز و راز را حل می کند و کجاها را انجام می دهد و دانش مبهم را تحمل می کند، این است که هر خواننده رمز و رازی از اسطوره ها پس از رمان های شرلوک هولمز (شاید قبل از آن) را دوست داشته باشد؟ و بالاخره من از تاکتیک ها، استراتژی ها و جزئیات مربوط به مبارزه ای که کودک استفاده می کنم لذت می برم. کویبلز من فقط یک نفر دارم (SPOILER ALERT) من در مورد افغانستان تحصیل کرده ام و افغانستان و جنوب آسیا را مطالعه کرده ام و چند بار آنجا بوده ام. من همچنین در مورد جنگ با ترور و سیاست خارجی ایالات متحده در منطقه نوشته ام. لی کودک این حوادث را در پس زمینه این کتاب دارد، اما افغانستان که در حال نوشتن است، برای کسی که چیز واقعی را می داند، واقعا قابل تشخیص نیست. این کار را به عنوان یک رمان مختل نمی کند. در حقیقت، این الگویی در رمان های ریکر است - برای اینکه خائنانی که بیش از حد بالا هستند و به طور فوق العاده فریب خورده اند، تنها ریکر و متحدانش را در مقابل آنها قرار می دهند و در عدالت به آنها عادلانه تر عمل می کنند. این یک هیجان انگیز است و جهان هیجان انگیزان بیشتر از زمان واقعی زندگی خطرناکی است. بنابراین من فکر می کنم که در داستان این نوع، جایی که چگونه از واقعیت خارج می شود، یک سوال جالب است. انتخاب های کودک منجر به داستان های هیجان انگیز می شود، بنابراین من نمی توانم شکایت بیش از حد (به همین دلیل است که آن را تنها یک اشتباه). و در حال حاضر، بازگشت به انتظار برای سپتامبر زمانی که رهن بعدی ریچر بیرون می آید!

مشاهده لینک اصلی
من واقعا از این کتاب لذت بردم. احتمالا بهترین Jack Reacher هنوز. من با دو رمان اول ریکور و بعدا نیز مسائل را درگیر کردم؛ عمدتا به این دلیل که ریکر تمایل دارد صحبت کند و بیش از آنکه در آنها عمل کند فکر کند. این یکی فقط تعادل درست از رمز و راز و تعلیق است - Reacher باید دریابید که چه اتفاقی می افتد و چرا و روند همان جالب است که دنباله های عمل خود را. هرچه بیشتر، راز خود جالب است. بینش سیاست خارجی ایالات متحده دقیق و جالب است - به عنوان یک روزنامه نگار سابق، من می توانم برای آن تضمین کنم. و اوج، متفاوت و موثر است، شاید بیشتر از همه کتابهای قبلی Reacher. من نمیخواهم چیزی را به شما بدهم، میتوانید خلاصه ای را در هر کجا بخوانید، اما در حالی که همه چیز نسبتا قابل پیش بینی است، که کل نقطه یک سری است: برای شما همان فرمول را دوباره، همان، اما متفاوت، در همان زمان نیز آن تازه است. به نظر می رسد به طور موقت و نوآورانه. یک تابستان عالی به شما این اجازه را می دهد که صفحات را برای آن بچرخانید، و در عین حال گوشت و عضله به اندازه کافی برای لذت بردن از آن استفاده کنید. بیشتر یک مبارزه با چاقو سریع و غول پیکر از یک تیراندازی و سرگرم کننده تر برای آن است. و بله، من از خشونت لذت می برم - در داستان - که جایی است که باید بماند، نه در زندگی واقعی.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا داستان های ریچارد را دوست دارم و این یکی از بهترین هاست. برخی ممکن است کتابهای کودکان را به عنوان لذتهای گناه توصیف کنند و آنها قطعا پر از خشونت و تعلیق هستند، اما آنها همچنین شامل برخی از قطعه ای از فلسفه Reachers است که او پس از تحقق بخش انتخاب شده خود را به عنوان یک محقق ارتش از یک سیستم فاسد پشتیبانی می کند. ریچر متوجه می شود که یک زن که در اتومبیل مترو نیویورک در کنار او ایستاده است یک بمب گذار انتحاری است. وقتی او تلاش می کند او را نابود کند، یک تفنگ را می کشد و خودش را می کشد. صفحات بعدی 400 یا بیشتر پر از اقدام ریچر و تعلیق است. هر کس به جز ریچر دروغ می گوید و به طبیعت خود معتقد است، ریچر نمی تواند دخالت خود را رها کند و شهر را ترک کند اما باید همه چیز را تا پایان ببیند. این عمل بی وقفه، مشخصه ها کافی است، و طرح بندی عالی است. تنها قطعه گمشده اصلی انگیزه زنان برای اقدامات اوست. من این کتاب را بسیار توصیه می کنم. اگر واقعا علاقمند هستید که کل سری را دنبال کنید، پیشنهاد می کنم از # 1، @ Killing Floor @ شروع کنید و از آنجا بیرون بروید. اگر نه، به عنوان خوانده شده @ دشمن @ که توضیح می دهد که چرا او در زندگی او زندگی می کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دوازده نشانه


 کتاب رمز در قطار آبی
 کتاب کسی برای دوشیزه بلندیش دسته گل ارکیده نفرستاد
 کتاب پرواز بدون او
 کتاب خشکسالی
 کتاب پنج خوک کوچک
 کتاب من قاتل زنجیره ای نیستم