کتاب عشق تابستانی

اثر جویس کارول اوتس از انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه - مترجم: خجسته کیهان-داستان تریلر

اوتس در این کتاب، دو مضمون خشونت و جنسیت را دستمایه داستانی بلند و پرکشش قرار داده است. داستان نه دارای تفکر جنسیتی و نه ترسیم‌ گر خشونتی فراگیر است و نویسنده در نگاهی اسطوره‌ ای – و شاید شرقی – به مقوله مرگ به سراغ شخصیت‌ هایی رفته که هر یک تفکر یا کهن‌ الگویی جهان‌ شمول را نمایندگی می‌کنند.

کاتیا اسپیواک دختری نوجوان با مارکوس کیدر نویسنده و تصویرگر کتاب که از او بسیار مسن‌ تر است آشنا می‌شود. وضعیت کیدر با زندگی کسالت‌ بار و کارگری او تفاوت بسیار دارد، یا می‌ توان گفت هیجان‌ انگیزتر است. اما خانه مجلل و سرشار از موسیقی زنده و هدایای گران‌ قیمت آقای کیدر، گویی باطنی شوم را از کاتیا پنهان می‌کنند. پس از چند دیدار، همه‌چیز رفته‌ رفته تغییر می‌کند و مدل شدن کاتیا برای نقاشی تازه کیدر مثل گذشته شادی‌بخش نیست. او می‌خواهد پی ببرد که مرد از او چه می‌خواهد و آیا در اندیشه تصاحب اوست یا…

جويس کرول اوتس نويسنده‌، نمايشنامه‌‌نويس و منتقد امریکایی، متولد 1938 در روستايي در نزديکي نيويورک است. اولین رمانش را در سال ۱۹۶۴‌ نوشت و همان سال جایزه داستان‌نویسی دوشیزگان را از آن خود کرد. اوتس پس از کسب فوق‌لیسانس ادبیات مدرس دانشگاه شد و در سال 1976 برای تدریس رشته ادبیات خلاقه در دانشگاه پرینستون راهی نیوجرسی شد.

وي در حوزه‌های رمان، داستان کوتاه، شعر، مقاله، نمايشنامه و حتي اپرا فعالیت کرده و جوایز ادبی متعددی را کسب کرده است. “جانورها”، “دختر گوركن”، “آن‌ها”، “موطلايي”، “‌يک دوشيزه‌ زيبا”، “‌پرنده‌‌ کوچک در بهشت”، “شب‌های وحشی”، “برای چی دوستت داشتم “، “عروس بيوه” و “سیاهاب” عناوین برخی کتاب‌های اوست.


خرید کتاب عشق تابستانی
جستجوی کتاب عشق تابستانی در گودریدز

معرفی کتاب عشق تابستانی از نگاه کاربران
JCO همیشه دارای توانایی به طور همزمان منحرف کردن من است و من را با قطعه های خود که به وضوح تست محدودیت های ما از آنچه تصورات ما تحمل می تواند من را خجالت آور. من به صدای این رمان گوش فرا دادم و بعد از اینکه محتوای خود را هضم کردم تا به زیر زبانهای کلاس و فرهنگ و در میان او واقعا غنی و واقعا فقیر متصل شود، خود را به عقب برمی گردم. زن و شوهر که با توانایی او برای نشان دادن طرح واقعی در انتهای داستان است و شما را با رمانتی که در چند روز به سر شما می آید، پایان می دهد. او چنین نویسنده خوبی و الهام بخش است.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا از اکثر کتابهای Oates که تا کنون خوانده ام لذت می برم، بنابراین من از اینکه چقدر بد بود شگفت زده شدم. نوشتن بسیار لاغر است و خاطراتی از رمان های شیرین YA که در مدرسه راهنمایی خواندند، به یاد می آورد. من فکر می کنم که موضوع ممکن است جذاب باشد و من معمولا از توانایی Oatess برای نشان دادن مسائل جنسیتی از طریق افکار و احساسات زنان واقع بینانه قدردانی می کنم ... اما این فقط احساس خجالت و حتی خشنودی به نظر می رسید. من مطمئن نیستم که آیا او می خواست ما را نسبت به شخص Kidder همدردی کند یا خیر، اما من متوجه شدم که او فریب خورده است. حداقل Humbert Humbert جذابیت قابل توجهی داشت.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب عشق تابستانی


 کتاب در خیابانی که تو زندگی می کنی
 کتاب افشاگر
 کتاب بازگشت استاد رقص
 کتاب کسی برای دوشیزه بلندیش دسته گل ارکیده نفرستاد
 کتاب آقای کوئین مرموز
 کتاب توفان شن